Czego można się spodziewać na konsultacji z treningu medycznego?
Na pierwszym spotkaniu zrobimy dokładny wywiad dotyczący aktywności fizycznych, ogólnego stanu zdrowia, czy są jakieś bóle, kontuzje, dolegliwości ruchowe. Następnie sprawdzimy siłę mięśni, zakresy i gdzie leży problem bólowy.
W dalszej kolejności przejdziemy do ćwiczeń. Będą one miały na celu korygowanie negatywnych nawyków ruchowych powodujących ból, a także usprawnienie pracy mięśni po kontuzjach, urazach.
W trakcie treningu medycznego wykorzystywane są zarówno ćwiczenia wzmacniające, jak i rozciągające, czy zmniejszające napięcie mięśniowe. Do tego duży nacisk jest położony na prawidłowy oddech zarówno w trakcie ćwiczeń jak i w spoczynku.
Czasem jednak może się okazać, że taki trening należy rozpocząć od relaksacji i medytacji, aby wyciszyć stres, rozluźnić ciało. I takie podejście też jest prawidłowe.
Jednym z ważnych elementów spotkania będzie edukacja jak postępować na co dzień, jak wykonywać ćwiczenia zadane w pracy domowej. A także rozmowa kiedy rozpocząć treningi po przebytych kontuzjach, urazach, itp.
Na trening medyczny zapraszam wszystkie osoby, które:
Mają przewlekły ból i chciałyby znaleźć jego przyczynę, skonsultować jakie robić ćwiczenia, jak zmienić codzienne nawyki
Mają siedzący tryb życia i chcą świadomie rozpocząć ćwiczenia a także dowiedzieć się w jakiej kondycji jest ich ciało
Są po porodzie, kontuzji, urazie i chciałyby skonsultować kiedy mogą rozpocząć trening, jak zacząć, jakie ćwiczenia są dla nich dobre.
Ćwiczące jogę, ale ciągle mają pojawiające się bóle i chcą dowiedzieć się jak mogą ćwiczyć inaczej, co zmienić, jakie są uwarunkowani ich ciała do danej praktyki jogi.
Jeśli chcesz mnie lepiej poznać i dowiedzieć się więcej o zajęciach, które prowadzę sprawdź mojego bloga oraz profile w mediach społecznościowych.